אנשי המקצוע מגיעים אלייך מיד 24 שעות ביממה
שלחו מסרון (SMS) ל2144

עיסוי רפואי


תחום עיסוי רפואי הולך ומתפתח בשנים האחרונות ואנשים רבים פוקדים אצל מטפלים שונים לצורך ביצוע עיסוי בשיטות שונות, אם זה למטפלים בתחום הרפואה המשלימה או מטפלים שהם פיזוטרפיסטים המעניקים עיסויים רפואיים שונים. מטפלים אלו לומדים שיטות עיסוי שונות, חלקם מוכרות לנו מהמזרח הרחוק והם בעיקר עיסויים בעלי אופי רפואי אשר נועדו לסייע לאנשים הסובלים מבעיות שונות בגופם לצורך רפואי. את טיפולים אלו ניתן לקבל על ידי קופות חולים המציעות פיזיותרפיסטים לצורך ביצוע עיסויים אלו, או על ידי מרפאות פרטיות או מעסים פרטיים המחזיקים ברשותם קליניקות פרטיות לצורך קבלת מטופלים.

היתרונות הרבים של עיסויים רפואיים

אחת המטרות העיקריות של עיסוי רפואי היא- לגרום לשיפור בריאותי אצל אנשים הסובלים מבעיות רפואיות וכאבים שונים בגופם כמו- שיפור תפקוד השרירים בגוף, שחרור שרירים תפוסים בכל חלקי הגוף, שחרור כאבים כרוניים כתוצאה מפציעות או תאונות, שיפור גמישות השרירים בגוף, חידוש רקמות, שחרור פנימי של לחצים ועוד מגוון יתרונות נוספים אשר נועדו להקל על כאבים שונים.  עיסוי רפואי יעל בין היתר גם לשחרור לחצים נפשיים, שהרי יש קשר ישיר בין שחרור הגוף לשחרור הנפש ואנשים רבים הסובלים מבעיות נפשיות כמו – דיכאונות, חרדות לחצים שונים, סטרס ועוד. אנשים אלו פונים למרפאות שונות לבצע עיסויים המרגיעים גם את הגוף וגם את הנפש והם זוכים לרוגע ושלווה פנימית.

שאלות ותשובות בנושא עיסוי רפואי
הוסף שאלה לספץ
שליחת שאלה למערכת

האם עיסוי רפואי מתאים כטיפול לכאבי גב?

עיסוי רפואי מתאים בעיקר לטיפול בבעיות של מערכת השלד והשרירים והוא יעיל במיוחד לטיפול בכאבי גב. התוצאות הם יחסית מהירות כאשר זה מגיע לכאבי גב ולעיתים קרובות ישנה הקלה בכאבי הגב כבר לאחר הטיפול הראשון.

מה ההבדל בין עיסוי רפואי לעיסוי רגיל?

השוני בין עיסוי רגיל לעיסוי רפואי הוא בכך שעיסוי רפואי שם דגש על המבנה האנטומי ועל הבנת המערכת האורטופדית ( הכוללת שרירים, רצועות, גידים ומפרקים). מטרת העיסוי הרפואי היא יותר לטיפול במישור הפיזי מאשר במישור הנפשי. עיסוי רפואי דורש מהמטפל מיומנות גבוהה יותר מאשר בעיסוי הוליסטי או שבדי.

מאמרים ומדריכים בנושא עיסוי רפואי

עיסוי רפואי ערים

לרשימת הערים המלאה