אנשי המקצוע מגיעים אלייך מיד 24 שעות ביממה
שלחו מסרון (SMS) ל2144

טכנאי גז מוסמך


טכנאי גז

השימוש הביתי בגז

השימוש העיקרי בגז הבישול בארץ הוא לצרכי בישול, עבור הכיריים. כמו כן, הוא משמש לחימום מים ולהסקת הדירה, אך באופן יותר מצומצם. השימוש גז עבור חימום מים מפחית מהעומס המוטל על מערכת החשמל ואורך פחות זמן מחימום באמצעים אחרים.
אף הסקת הדירה בגז הפכה לרווחת יותר בתקופה האחרונה. קיימות מערכות הסקה משולבות המאפשרות חימום מים והסקה. השימוש בגז לבישול, לחימום מים ולהסקה הוא יעיל וחסכוני יותר משימוש במכשירים העובדים על חשמל.
למרות זאת, כיום השימוש בגז בישראל עבור מטרות אלה פחות נפוץ מאשר במדינות אחרות. זאת, בשל מחירו הגבוה יחסית והתפיסה כי מדובר בענף לא בטיחותי.
עם זאת, ניתן לראות מגמה הולכת וגוברת של שימוש בגז ביתי עבור מטרות אחרות, וכתוצאה מכך, גם עליית הצורך בטכנאי גז.   

טכנאי גז מוסמך

אם כן, הגז הוא אמצעי נפוץ לסיפוק אנרגיה בכל בית. כיום, מעבר לשימושו כאמצעי בישול, ניתן לראות אותו כמקור אנרגיה לשימושים שונים: חימום, הסקה, הספקת מים חמים ותאורה. בשל סיבות אלה, עבודות הנוגעות לגז בבית חייבות להתבצע על ידי טכנאי גז מוסמך.

על מנת להיות טכנאי גז יש לעבור קורס של משרד העבודה הכולל בחינות תיאורטיות ומעשיות. זאת, מכיוון שהעבודה מצריכה ידע, מיומנות ויכולות גבוהות ביותר וכן בגלל שמדובר בענף בעל אופי בטיחותי רגיש. רק טכנאי גז מוסמך רשאי לבצע התקנות, לערוך ביקורת או לאשר מתקני גז. טכנאי הגז מוסמכים מורשים להרכיב ולאשר מערכות גז ביתיות או לטפל בהן כמו גם מערכות גז לשוק התעשייתי.

ישנן ארבע רמות של טכנאי גז. טכנאים ברמה אחת ושתיים מוסמכים לבצע עבודות ביתיות. לעומתם, טכנאי גז ברמת שלוש וארבע הם טכנאים בכירים שעוסקים בתכנון והנדסה של מערכות גז מורכבות.

עבודות המתבצעות על ידי טכנאי גז

טכנאי גז מוסמכים מבצעים מגוון של עבודות שונות הקשורות לגז:
1. תיקוני גז בבית: איתור דליפות גז, תיקון כיריים, תיקון הסקת גז, בדיקת המערכת וכו'
2. התקנת צנרת גז: חיבור גז לבית חדש, התקנת נקודת גז, התקנת גריל גז, הזזת נקודת גז
3. שירותי גז לעסקים

שאלות ותשובות בנושא גז – טכנאי גז
הוסף שאלה לספץ
שליחת שאלה למערכת

מה המחיר של התקנת כיריים?

עלות התקנת כיריים נעה בין 150 שקלים לבין 300 לשקלים.
על מנת לקבל הצעות מחיר מטכנאי גז הוגנים ומומלצים, ניתן להשתמש במערכת 2144 דירוג הציבור המרכזת בין שירותיה אנשי מקצוע אמינים ואיכותיים בלבד אשר מקבלים את דירוגם מלקוחות קודמים שהשתמשו בשירותיהם.

 

מה המחיר של התקנת כיריים?
5 (100%) 8 votes

כמה עולה תיקון כיריים?

המחיר עבור תיקון כיריים בסיסי במקרה של דליפת גז נע בין 200 ל-400 שקלים.

כמה עולה תיקון כיריים?
4.4 (88.57%) 7 votes

מתי מזמינים חברת גז ומתי מזמינים טכנאי גז?

כאשר יש דליפת גז, בעיות בבלון הגז עצמו או תקלה אחרת במערכת הגז בבית, יש להזמין חברת גז. לעומת זאת, טכנאי גז יכול לחבר ולהתקין תשתיות גז חדשות ולטפל בבעיות הקשורות לחיבורים של צנרת הגז או לאביזרים המחוברים למערכת הגז.

מתי מזמינים חברת גז ומתי מזמינים טכנאי גז?
5 (100%) 5 votes

כיצד נזהה בלון גז יד שניה?

רק חברות גז בעלות רישיון ממשרד התמ"ת יכולות לספק לנו גז, לכן על כל בלון גז חייב להיות מוטבע שם חברת הגז, שמספקת את הבלון. בלון ללא סימנים, צריך לעורר חשד. מחיר זול או חלודה על בלון הגז הם עוד סימנים אשר מעידים שמודבר בבלון גז שניה, ישן ולא שמיש. בדיקה נוספת אפשר לעשות באתר משרד התמ"ת שם ניתן למצוא רשימה של ספקי הגז המורשים בישראל.

כיצד נזהה בלון גז יד שניה?
5 (100%) 3 votes

האם טכנאי גז צריך להיות בעל הסמכה?

ישנן ארבע רמות של טכנאי גז, כאשר טכנאי גז מהרמה השלישית והרביעית, הם טכנאים בכירים, שעוסקים בתכנון והנדסה של מערכות גז מורכבות. טכנאים ברמה אחת ושתיים הם אלה שמוסמכים לבצע עבודות ביתיות. על מנת להיות טכנאי גז יש לעבור קורס של משרד העבודה ולאחר מכן להתלוות לטכנאי מרמה שתיים ולבסוף לעבור בחינות מעשיות, שרק לאחריהן מוענק הרישיון. לכן כשאתם פונים לטכנאי גז, בקשו ממנו, להראות לכם את רישיון ההסמכה שלו

האם טכנאי גז צריך להיות בעל הסמכה?
5 (100%) 3 votes

טכנאי גז מוסמך ערים

לרשימת הערים המלאה